Genel

Kaliforniya’da Minimalist Modern Bir Dağ Evi

Faulkner Mimarlık tarafından, sönmüş bir yanardağın eteğinde bulunan bir tepede yer alan bu kama şeklindeki tatil evi, mimarlık ofisinin kendine özgü olan havadar Kaliforniya modernizmi ile rustik karamsarlığının harmanlandığı stilini yansıtıyor.

Kaliforniya’da bulunan bu ev, seyrek ışınları ve güneşten gelen sıcaklığı korumak adına 20 cm kalınlığındaki yalıtımlı beton duvarları ile bitişiğinde bulunan tepenin yamacındaki konumunda sapasağlam duruyor. Aynı zamanda, beton ve çelikten oluşan cephesi yangına dayanıklılık sağlıyor.

Dışarıda evin sığınak benzeri görünümünün manzarayı dolduran volkanik bazalt kayalar ile harmanlandığı bir manzara, iç kısımda ise aynı malzemelerin -beton, cam, çelik ve ahşap- kullanımıyla organik, fakat minimalist ve hoş bir görünüm ortaya çıkıyor.

Ahşap paneller tavanı ve duvarları kaplıyor; büyük sürgülü camlar ise, gerek kapalı bir güverteye açılan oturma odasında gerekse daha açık bir terasa bakan yatak odasında olsun, iç-dış mekân yaşam tarzını benimsemek için birçok fırsat sağlıyor. Üstü kapalı olan giriş alanı bir garaj, oyun odası, iş-hobi odası ve ev sahiplerinin kayakları ile doğrudan giriş çıkmalarını sağlayan bir kayak dolabı içeriyor.

Kaynak: https://www.curbed.com/2020/4/13/21217613/modern-mountain-house-california-ski-retreat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
2000 yıldan uzun bir süre önce Romalılar bugün çimento bazlı…
Cresta Posts Box by CP